Home Dom Jakie zalety mają szafy przesuwne?

Jakie zalety mają szafy przesuwne?

by Redakcja MetCon

Szafy z drzwiami przesuwnymi zupełnie opanowały jakiekolwiek pozostałe rozwiązania. Rozpoczęło się od zabudowy wnęk, natomiast obecnie takie drzwi są także w szafach stojących po prostu przy ścianie, natomiast nie we wnęce. Czemu właśnie do niewielkich pomieszczeń? Dzięki drzwiom przesuwanym przed szafą nie musi być mnóstwo miejsca, aby przyjemnie z niej korzystać. W praktyce starczy ok. 60 cm, zatem tyle, aby można było przed nią stanąć. Zwłaszcza w niewielkich sypialniach takie szafy zdają egzamin.

Szafa przesuwne ‒ charakterystyka

Szafy przesuwne sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecinnym, korytarzu, a także w salonie. Z łatwością schowamy w niej rzeczy, jakich nie chcemy prezentować. Projektując postawienie szafy rozsuwanej w sypialni czy w pokoju dziecka, należałoby dobrać typy zaopatrzone w ogromną ilość półek i choćby jeden szczebel służący do wieszania okryć. Szafy powinny mieć optymalną głębokość, tak by można było normalnie zawiesić w nich wieszaki i móc trzymać rzeczy, które nie są wykorzystywane na co dzień.

Zalety

Należałoby to stwierdzić już na samym starcie: decydując się na montaż szafy przesuwnej możemy mieć gwarancję, iż odpowiednio zagospodarowaliśmy powierzchnię własnego domu czy mieszkania. Brak kłopotu z miejscem do otwarcia drzwi powoduje, iż szafy przesuwne znajdują duże wykorzystanie nie tylko w korytarzach, lecz także sypialniach lub salonach. Dodatkowo, szafy przesuwne nie blokują przejścia oraz oddziałują na poprawienie funkcjonalności wnętrza, w jakim zostały umieszczone. Dodatkową korzyścią szaf przesuwnych jest ich estetyczny design.

Gdzie sprawdzi się szafa przesuwna?

Decydując się na szafę w sypialni, należałoby zwrócić uwagę, by była jak najbardziej praktyczna. Popularnym modelem są opcje z lustrem, które nie tylko wizualnie zwiększą przestrzeń, ale również doświetlają wnętrze. Dodatkowym plusem jest możliwość przejrzenia się lustrze w dowolnej chwili. Poszukując szafy przesuwnej w korytarzu, powinniśmy przyjrzeć się jej wyposażeniu. Szafy przesuwne są również świetnym wyjściem dla biura, gdzie chcemy uporządkować duże ilości dokumentów.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad jakością drzwi oraz produktów służących do ich zrobienia. Przeważnie wykorzystywanym produktem jest płyta wiórowa dwustronnie laminowana (najlepiej o grubości od 10 mm do 18 mm). Zwróćmy również uwagę na ciężar drzwi rozsuwanych. Wybierajmy jedynie takie szafy, które będą dopasowane do uniesienia ciężkich drzwi.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz