Home Ogród Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim

by Redakcja MetCon
Ogród w stylu angielskim

Ogród jest marzeniem wielu osób, gdyż można w nim siać i sadzić różne rośliny. Rośliny te ubarwiają mniejszą lub większą część gruntu, co daje właścicielowi wiele estetycznych przeżyć. W ogrodzie można napawać się pięknem natury, można odpoczywać, można nawet przyjmować gości. Poza tym wiele osób lubi grzebać w ziemi. Taka praca fizyczna przy pielęgnowaniu ogrodu przynosi im wiele satysfakcji i dobrze wpływa na kondycję fizyczną. Odpręża również psychicznie i dotlenia cały organizm.

Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskimOgrody są różne pod względem asortymentu. Może być ogród skalny, ogród różany, ogród oliwny, ogród dendrologiczny, ogród botaniczny, ogród działkowy, ogród parkowy, ogród krajobrazowy, itd. Ogrody są też różnorodne pod względem roślinności, miejsca, aranżacji ogrodu. Jak również różne względem stylu. Może to być ogród japoński, chiński, perski, francuski, włoski, ogród zen, albo ogród w stylu angielskim. Ogród angielski jest jednym z najbardziej popularnych ogrodów. Jego początki sięgają osiemnastego wieku. Nie ma w nim nic sztucznego, lecz tylko pełen naturalizm. Ogród angielski odznacza się wszechobecną swobodą, naturalnością i przypomina ogrody krajobrazowe. Przy czym wielkość ogrodu nie ma znaczenia. Najważniejsze w ogrodzie angielskim jest to, aby był on praktycznym i był komfortowym miejscem do odpoczynku dla ludzi. Często się zdarza, ze ogród angielski podzielony jest na kilka mniejszych ogródków za pomocą na przykład żywopłotu. Tym sposobem powstaje kilka kameralnych ogródeczków pełniących jak gdyby rolę osobnych pokoi.

Co powinno się znaleźć w ogrodzie angielskim?

W ogrodzie angielskim oprócz roślin posadzonych lub zasianych w gruncie znajdują się również rośliny w donicach. Są też rabaty pełne różnorodnej roślinności. Obok zielonych i kolorowych roślin może znaleźć się także architektura ogrodowa, jak meble ogrodowe, fontanny, rzeźby, ławeczki, itd. Lecz bardzo często architektura ogrodów angielskich nie jest tak wystawna, lecz ogranicza się tylko do skromnej małej architektury. A wiec głównie do rabat, murków, altan, donic i drabinek z kwiatami, gdyż w ogrodach angielskich jest dużo roślin pnących. Ogród w stylu angielskim musi koniecznie posiadać kwitnące byliny i przepiękne rabaty. I choć wszystko wygląda bardzo naturalnie, lecz to nie znaczy, że powstało przypadkowo. Nic bardziej mylnego.

W ogrodzie angielskim mimo wrażenia naturalności wszystko jest dokładnie przemyślane i zaaranżowane. Oprócz zielonej trawy i pięknych kwiatów, oraz ziół, bukszpanu i bylin w ogrodzie angielskim znajduje wiele krzewów różanych. Są w nim także drzewa, jak na przykład buki, cisy, graby. Ogrody angielskie to romantyczne miejsca pełne swojskiego klimatu i przeróżnych kolorów. Każdy z nas może posiadać ogród zaaranżowany w stylu angielskim. Ogród taki najlepiej zacząć organizować wiosną, by móc się nim cieszyć jeszcze tego samego roku. Naturalny krajobraz takiego ogrodu na pewno zachwyci nie jednego i stanie się miejscem ciągłego przebywania podczas letnich miesięcy.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz