Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś
Nieruchomości Organizacja piwnicy w bloku

Organizacja piwnicy w bloku

Data publikacji 25 lipca, 2019


Bardzo często mieszkania w blokach mają dodatkowe pomieszczenie do zagospodarowania- piwnicę. Najczęściej są to niewielkie przestrzenie. Dlatego właściciele dokładnie powinni zastanowić się, na co można je przeznaczyć, aby czerpać najwięcej korzyści. Organizacja piwnicy w bloku – jak powinna wyglądać?

Do czego służy nam piwnica?

Organizacja piwnicy w blokuNajczęściej do piwnicy wynosimy wszystkie rzeczy z mieszkania, które aktualnie nie są nam potrzebne. Mowa tutaj przede wszystkich o przedmiotach sezonowych. Takich jak buty, odzież, akcesoria do uprawiania sportów zimowych, a także służące do plażowania latem. Jednym słowem, do piwnicy można wynieść wszystkie rzeczy, które aktualnie nie są nam potrzebne, a nie chcemy jednocześnie pozbyć się ich na stałe. Nierzadko w piwnicach przechowywane są również rowery. Jest to także doskonałe miejsce dla miłośników majsterkowania. Jeśli nie uda się zagospodarować przestrzeni tak, aby wykonywać tutaj drobne naprawy, można zamontować szafki i półki służące do przechowywania narzędzi. W wielu mieszkaniach organizacja piwnicy w bloku polega na przekształceniu jej w spiżarnię.

To właśnie tutaj przechowuje się domowe przetwory, a także warzywa takie jak marchew. Oczywiście zanim zdecydujemy się uczynić z tego pomieszczenia tę funkcję, warto sprawdzić czy pomieszczenie nie jest zbyt ciepłe. Przechowywanie przetworów i niektórych produktów żywnościowych w zbyt wysokiej temperaturze sprawi, że nie będą one nadawały się do wykorzystania. Zanim przystąpimy do wykorzystania powierzchni w naszej piwnicy, warto przekonać się również, czy nie grasują w nich szkodniki. Co jest możliwe przede wszystkim w starym budownictwie. Dobrym krokiem będzie również odświeżenie pomieszczenie- wysuszenie i pomalowanie ścian. W związku z tym, że najczęściej są to nieduże powierzchnie, warto dokładnie zagospodarować każdy zakątek.

Organizacja piwnicy w bloku

Ułatwieniem będzie podział pomieszczenia na sektory i ustalenie, w którym miejscu ulokujemy przetwory, na których półkach swoje miejsce znajdą sprzęty i narzędzia. A także gdzie ułożymy rzeczy, których tymczasowo nie potrzebujemy w mieszkaniu. Celem łatwiejszej organizacji, warto pomyśleć o zamontowaniu półek i regałów, które będą w stanie pomieścić jak największą liczbę przedmiotów. W związku z tym, że piwnice w blokach najczęściej są małe, należy nie tracić powierzchni i starać się nie rzucać niczego bezładnie. Gdyż bardzo szybko możemy doprowadzić do chaosu i sytuacji, kiedy trudno będzie nam cokolwiek odnaleźć.

Pozostaje jeszcze jedna- niezwykle ważna kwestia. W przypadku urządzania piwnicy i wykorzystywania jej przede wszystkim jako przechowalnię wartościowych rzeczy takich jak rowery, narty, narzędzia do majsterkowania i inne sprzęty, warto upewnić się, że została ona odpowiednio zabezpieczona przed kradzieżami. Drzwi powinny być szczelne, aby nikt nie mógł zajrzeć co znajduje się w piwnicy. Dodatkowo piwnica powinna zostać zabezpieczona dobrą kłódką, którą trudno będzie uszkodzić.

admin

Nasz zespół ekspertów zapewnia czytelnikom kompleksowe spojrzenie na świat budownictwa i nieruchomości, pomagając im podejmować świadome decyzje i osiągać sukcesy w dziedzinie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?