Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Reduktory gazowe do spawania

Reduktory gazowe do spawania- małe kompendium wiedzy

Data publikacji 4 marca, 2024

Reduktory gazowe są niezbędne do wykonywania prac spawalniczych. To kluczowe elementy do przeprowadzenia bezpiecznego i efektywnego spawania, bez względu na wykorzystaną metodę pracy. 

Reduktory gazowe i ich nadrzędna funkcja w procesie spawania

Bez względu na metodę spawania (MIG/MAG, TIG, z palnikiem gazowym), reduktory gazowe pozwalają na przeprowadzenie kontroli przepływu wykorzystywanego gazu- ich głównym zadaniem jest regulacja jego ciśnienia. Ich wykorzystanie umożliwia zredukowanie ciśnienia pobieranego z butli gazowej, czy z sieci instalacji gazowej, do wymaganej wartości roboczej. Co więcej, ich praca umożliwia utrzymanie ciśnienia na stałym poziomie, bez względu na zmiany ciśnienia wlotowego. 

Szeroka gama wielu, różnorodnych modeli reduktorów gazowych do wyboru 

Dostępne reduktory gazowe to profesjonalne urządzenia najwyższej jakości, wyposażone w niezbędne elementy do komfortowej pracy. Reduktory są przeznaczone do pracy z takimi gazami, jak m.in.: argon, acetylen, dwutlenek węgla, jak również z określonymi mieszankami gazów (np. argon i dwutlenek węgla). Szeroka gama wielu, różnorodnych wariantów do wyboru, sprawia, że bez trudu uda nam się wybrać model dopasowany do własnych, indywidualnych potrzeb i charakteru wykonywanej pracy. 

Reduktory jednostopniowe

Jednostopniowe reduktory gazowe to modele bezdźwigniowe, o zmiennej regulacji ciśnienia roboczego w jednym etapie. Wyposażone są w komory wysokiego i niskiego ciśnienia, za którymi odnaleźć można membranę. Ich cechą charakterystyczną jest bezawaryjność pracy, jak również prosta obsługa i dostosowanie do standardowych prac spawalniczych. W zależności od tego, z jakim gazem będą pracować, modele różnią się wymiarami elementów wewnętrznych i przyłączeniowych. Przeznaczone do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. 

Reduktory wielostopniowe

Reduktory wielostopniowe to modele, których cechą charakterystyczną jest duża dokładność w kontroli ciśnienia gazów wylotowych. Są odporne na zamarzanie, nadając się do pracy przy dużych poborach gazu i niskich temperaturach środowiska pracy. Podstawą ich działania jest podwójny układ obniżania ciśnienia gazów. W pierwszym etapie ciśnienie wlotowe jest obniżone do średniej wysokości, a w drugim osiąga się wymagane, odpowiednie ciśnienie robocze. Modele wyposażone są w dwa zawory bezpieczeństwa, które zapobiegają wzrostom ciśnienia na obu etapach. Wykorzystywanie w przemyśle oraz w zaawansowanych pracach spawalniczych. 

Reduktory butlowe

Reduktory gazowe z zaworem odcinającym, to modele, dzięki którym możliwe jest obniżenie do stałego poziomu ciśnienia roboczego gazu, który pobierany jest z butli. Modele z zaworem umożliwiają samoczynne utrzymanie stałego poziomu ciśnienia, bez względu na zmiany w ciśnieniu wylotowym. Wariant doskonały do mobilnych prac spawalniczych. 

Reduktory sieciowe

Reduktory sieciowe, jak sama nazwa wskazuje, to modele dedykowane do obniżania ciśnienia gazu pochodzącego z instalacji gazowej. Ich zadaniem jest utrzymanie stałego poziomu ciśnienia wylotowego, poprzez eliminację wahań ciśnienia sieci. 

Reduktory pionowe i poziome 

Reduktory pionowe i poziome to klasyfikacja dokonana na podstawie rozróżnienia dotyczącego orientacji montażu urządzeń. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie do specyfiki przestrzeni pracy. Możliwość różnych wariantów montażu reduktorów gazowych jest podyktowana łatwością w odczycie wskazań manometru. 

Warianty poziome przeznaczone są do powierzchni o ograniczonej, wolnej przestrzeni do pracy. Wersje pionowe, o wiele bardziej ergonomiczne, przeznaczone są przede wszystkim do montażu na rurach pionowych. 

Wybierz model reduktorów gazowych od znanej i cenionej marki, jaką jest Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet”, i ciesz się wydajną i efektywną pracą przez długi czas. 

Materiał zewnętrzny

admin

Nasz zespół ekspertów zapewnia czytelnikom kompleksowe spojrzenie na świat budownictwa i nieruchomości, pomagając im podejmować świadome decyzje i osiągać sukcesy w dziedzinie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zdobyć uprawnienia energetyczne