Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo

Tynkowanie agregatem – dlaczego warto go wykorzystać?

Data publikacji 5 czerwca, 2022


Agregaty tynkarskie są sprzętem używanym obecnie przez wiele firm w branży budowlano-wykończeniowej. Dlaczego warto tynkować maszynowo z wykorzystaniem agregatu? Jak można wykorzystać ten sprzęt podczas prac? 

Tynkowanie maszynowe agregatem tynkarskim

Urządzenia jak agregaty tynkarskie przeznaczone są do tynkowania maszynowego. Tynkami maszynowymi nazywa się tynki nałożone na podłoże za pomocą tego właśnie urządzenia. W porównaniu do tynków nakładanych ręcznie charakteryzują się one wyższą jakością oraz pozwalają na skrócenie czasu trwania prac.

Najczęściej tynki maszynowe realizowane są w ramach szeroko zakrojonych inwestycji, ponieważ umożliwiają wtedy przyspieszenie procesów budowlanych i wykończeniowych, a także zapobiegają opóźnieniom w realizacji robót. Mogą być one używane również w domach jednorodzinnych, szczególnie w trakcie ich budowy oraz generalnego remontu, gdy tynki wykonuje się we wszystkich pomieszczeniach, na elewacjach.

Dzisiaj z takiego sprzętu korzysta wiele firm. Bardzo popularne są agregaty tynkarskie z firmy Małek, które oferują klientom niezawodne i sprawne działanie w nakładaniu różnych typów tynków, między innymi tynków wapiennych, cementowych, elewacyjnych, dekoracyjnych. Co więcej, pozwalają one również na nakładanie innych typów materiałów poza tynkami.

Agregaty tynkarskie – nie tylko do tynkowania

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać nie tylko tynki. Urządzenia te pozwalają również na współpracę z innymi typami materiałów, dlatego mają one rozlegle zastosowanie w trakcie realizacji prac.

Agregaty mogą być między innymi używane do nakładania:

 • Zapraw klejowych,
 • Zapraw zbrojeniowych,
 • Zapraw szczelinowych,
 • Zapraw murarskich,
 • Wylewek maszynowych,
 • Gładzi,
 • Mas bitumicznych,
 • Mas poliuretanowych.

Warto też wskazać, że agregaty mogą współpracować nie tylko z masami sypkimi, które mieszane są z wodą, ale również z gotowymi masami, na przykład gładziami, masami szpachlowymi.

Jakie korzyści daje zakup agregatu tynkarskiego?

Firmy w funkcjonujące w branży budowlano-wykończeniowej mogą uzyskać wiele korzyści, gdy zdecydują się na zamówienie agregatu tynkarskiego. Jakie korzyści daje jego zakupienie?

Wśród głównych zalet związanych z zakupieniem agregatu znajdują się:

 • Redukcja czasu poświęconego na wykonanie prac tynkarskich i innych prac,
 • Szerokie zastosowanie, ponieważ agregaty mogą być używane z różnymi typami materiałów,
 • Poprawa jakości wykonywanych tynków, które są odpowiednio wymierzane i równo nakładane na powierzchnie,
 • Dostęp do nowych zleceń wymagających posiadania agregatu tynkarskiego,
 • Szybki zwrot z poniesionej inwestycji.

Te zalety powodują, że zakupienie agregatu tynkarskiego może być bardzo dobrym wyborem dla każdej firmy, która chciałaby zwiększyć swoją konkurencyjność i przynosić większe zyski.

Gdzie zakupić agregat tynkarski?

Przy zakupie odpowiedniego agregatu warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Sprzęt powinien być wykonany z naciskiem na jakość, a także powinien mieć łatwo dostępne części zamienne oraz serwis. Te wymagania spełniają agregaty tynkarskie z firmy Małek, która jest jednym z największych polskich producentów tego typu sprzętu.

Zamówienia na agregaty tynkarskie mogą być składane nie tylko w sklepach działających stacjonarnie, lecz również w internecie z darmową dostawą na terenie całego kraju.

admin

Nasz zespół ekspertów zapewnia czytelnikom kompleksowe spojrzenie na świat budownictwa i nieruchomości, pomagając im podejmować świadome decyzje i osiągać sukcesy w dziedzinie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

izolacja budynku