Home Dom Zawiasy meblowe – jak wybrać właściwe zawiasy i gdzie je zamówić?

Zawiasy meblowe – jak wybrać właściwe zawiasy i gdzie je zamówić?

by Redakcja MetCon
zawiasy meblowe

Za pomocą odpowiednio dobranych zawiasów meblowych można wygodnie korzystać z mebli z drzwiczkami. Jak je dobrać i gdzie zakupić?

Elementy jak zawiasy meblowe wchodzą już w skład gotowych mebli. Gdy jednak planuje się renowację obecnego umeblowania lub wykonanie go samodzielnie, trzeba zakupić je we własnym zakresie.

Jak dobrać odpowiednie zawiasy meblowe?

Zawiasy do mebli są oferowane w wielu wariantach do wyboru. Wobec tego wtedy, gdy zamierza się kupić zawiasy meblowe, trzeba uwzględnić ich rodzaj oraz konkretne parametry techniczne, by korzystanie z nich było łatwe i wygodne.

Najczęściej w meblach używane są zawiasy meblowe puszkowe, które montowane są w otworach wykonanych w meblach. Najczęściej stosowane są zawiasy mechaniczne, ale można również zdecydować się na zawiasy hydrauliczne, które pozwalają także na uzyskanie efektu miękkiego zamknięcia oraz samodomyku.

Zawiasy montowane w meblach można podzielić również pod kątem ich budowy na:

  • Zawiasy bliźniacze,
  • Zawiasy kątowe,
  • Zawiasy nakładane,
  • Zawiasy wpuszczane.

Gdy zamierza się wymienić obecne zawiasy na nowe, w takim przypadku najlepiej dobrać te same. Należy wtedy wziąć pod uwagę rodzaj oraz wymiary zawiasów, aby odpowiednio dopasować je do konkretnego mebla.

Jeżeli kupuje się zawiasy meblowe do nowych mebli, które jeszcze nie są wyposażone w żadne zawiasy, należy zastanowić się nad ich rodzajem, aby używanie mebli było bardzo proste i wygodne.

Gdzie można zakupić zawiasy meblowe?

Obecnie zawiasy meblowe są oferowane przez wiele sklepów. Można zakupić je także w sklepach specjalizujących się w akcesoriach meblowych.

Gdy poszukiwana jest najszersza gama zawiasów do wyboru, najlepiej zdecydować się na sklepy internetowe. Tam zawiasy meblowe można znaleźć w wielu wariantach do wyboru i zakupić je w przystępnych cenach. Wybrane zawiasy będą wtedy dostarczone bezpośrednio do domu.

Dobierając zawiasy meblowe w sklepach internetowych, można również skorzystać z opcji zwrotu, czyli okaże się, że nie będą one jednak pasowały, można zdecydować się na ich wymianę na inne.

Jak zamontować zawiasy w meblach?

Zawiasy meblowe nie są skomplikowane w montażu, dlatego można przeprowadzić go we własnym zakresie. Do montażu potrzebny będzie tylko wkrętak – ręczny albo elektryczny. W przypadku, gdy zamierza się zamontować zawiasy po raz pierwszy, wtedy trzeba również wykonać otwory do ich instalacji.

Aby zawiasy pasowały odpowiednio do mebli, należy również je wyregulować. Można wtedy dopasować je do drzwi tak, aby były one równe i dzięki temu wyglądały estetycznie i działały sprawnie.

Ile kosztują zawiasy meblowe?

Ceny zawiasów meblowych nie są wysokie, ale są one zależne od ich typu. Najprostsze zawiasy meblowe to wydatek około 4-5 złotych za sztukę, natomiast te wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład samodomyk, cena może wynieść nawet ponad 10 złotych za sztukę.

Podsumowując, odpowiednio dobrane zawiasy meblowe umożliwiają wygodne korzystanie z mebli wyposażonych w szafki. Dzięki nim można je otwierać i zamykać, również bez trzaskania, gdy wyposażone są one w funkcję samodomyku.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz