Home Dom Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?

by Redakcja MetCon
Dom czy mieszkanie

Budowa domu czy też kupno mieszkania to poważne przedsięwzięcia. Dla większości osób, czy też rodzin to często wręcz inwestycja życia. Czasami stoimy również przed dylematem czy zdecydować się na kupno domu na wsi, lub na przedmieściach, czy też może na kupno mieszkania w mieście. Rozważania te biorą się stąd, że jeśli przyjrzymy się ofertom rynkowym sprzedaży mieszkań i porównamy je z kosztem budowy domu, to okazuje się, że są to kwoty na podobnym poziomie. Dla wielu osób jest to więc sporym dylematem. Czy mieszkać wygodny domu na wsi, ale jednak tracić czas na dojazdy do pracy? Czy może zamieszkać w o wiele ciaśniejszym mieszkaniu, ale pracę mieć tuż za rogiem? Jest ważna kwestia, albowiem zaważy na organizacji reszty naszego życia.

Dom na wsi

Dom czy mieszkanieZastanówmy się dla kogo lepszą alternatywą będzie budowa, czy też kupno domu na wsi. W zasadzie jest to opcja na tych, którzy posiadają auto i nie przeraża ich wizja codziennych dojazdów do pracy, czy też na spotkania z klientami jeśli pracują w domu. Przy czym należy pamiętać, że takie dojazdy wiążą się również ze staniem w korkach na trasach dojazdowych. Jednak w takim wypadku jeśli bierzemy pod uwagę rodzinę, to w zasadzie jedno auto nie wystarczy. Różne godziny pracy i na dodatek w innych rejonach miasta to przy jednym aucie może być spora udręka. Tak że warto wziąć to po uwagę, albowiem są to przecież dodatkowe koszta. Jeśli jednak już postanowimy, ze taki tryb życia będzie dla nas do zaakceptowania, to poza tym możemy cieszyć się spokojnym mieszkaniem na wsi. Dom to zawsze jednak większy metraż niż mieszkanie, do tego ogród gdzie można do woli wypoczywać. Wydaje się więc, że takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjną alternatywą.

A może jednak mieszkanie w mieście?

Jednak również mieszkanie w centrum miasta ma swoje niezaprzeczalne atuty. Weźmy pod uwagę właśnie dojazdy do pracy. W tym wypadku nawet nie ma potrzeby posiadania samochodu. Możecie bowiem korzystać z komunikacji miejskiej, lub dojeżdżać do pracy rowerem. Zazwyczaj wszędzie mamy blisko, czasami więc można nawet pójść pieszo. Dodatkowo warto wspomnieć, że również wypad do kina to kwestia paru kroków. Blisko mamy również do urzędów. Ceną za to jest jednak dość małe mieszkanie i czasami uciążliwi sąsiedzi. Do tego trzeba dodać również hałas uliczny, i brak własnego ogródka. Tutaj ewentualnie może nam go zastąpić balkon.

Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie? Co więc wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji. Dla osób, które nie mogą żyć bez atrakcji miasta ucieczka na wieś będzie nieodpowiednim rozwiązaniem. Natomiast osoby ceniące sobie spokój i bliskość natury, w mieście będą się po prostu męczyć. Warto więc dokładnie zastanowić się na czym nam tak naprawdę zależy. Zawsze jednak należy pamiętać, ze nie jest to przecież wybór na całe życie. Każda nieruchomości zawsze można przecież sprzedać.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz