Home Nieruchomości Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?

Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?

by Redakcja MetCon
Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?

Komfort mieszkania w swoim własnym domu jest bez wątpienia jednym z największych pragnień każdej osoby. To nie tylko pozytywna strona wynikająca z posiadania dożywotniej własności. Ale przede wszystkim spokój od bliskiego towarzystwa niemiłych sąsiadów, z których niepożądaną obecnością musi zmagać się większość mieszkańców bloków osiedlowych w dużych miastach. Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?

Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?

Jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem?Całonocne weekendowe imprezy, zawsze połączone z alkoholowymi procentami, stanowią prawdziwą zmorę dla mieszkańców. Muzyka i głośne rozmowy potrafią być tak uciążliwe, że cały zamieszkały blok nie jest w stanie przetrwać w spokoju nocy. Pomijając już fakt, iż najbardziej narażeni na negatywny wpływ imprez sąsiadów są osoby chore i w podeszłym wieku. Interwencje straży miejskiej i policji potrafią przynieść oczekiwany efekt, ale tylko na czas ich reakcji. Mandaty o niskiej wysokości nie skutkują zaniechaniem organizowania przyszłych imprez. To tylko jeden z przykładów sytuacji, na skutek której wielu staje przed problemem, jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem.

Co z tego, że przepisy gwarantują teoretycznie mieszkańcom ciszę nocną w godzinach od 22:00 do 6:00, podczas gdy w realistycznej rzeczywistości osoby zakłócające ją nie ponoszą w zasadzie żadnych konsekwencji, a przynajmniej nie bardzo dotkliwych finansowo. Na nic zdają się również podpisy kilkudziesięciu osób skierowane do zarządu spółdzielni mieszkaniowej. Zarząd powinien posiadać odpowiednie narzędzia prawne do skutecznego działania skierowanego wobec niesfornych lokatorów. Niestety w tej materii zazwyczaj proponują sfrustrowanym petentom zwrócenie się do odpowiednich służb porządkowych.

Zagrożenie z strony sąsiada

Sprawa jednak, pomimo braku znalezienia właściwego wyjścia, wydaje się niezbyt wielkim problemem w porównaniu z sytuacją, gdy zakłócenie sąsiedzkiego współżycia powoduje sąsiad z nałogiem alkoholowym i agresywnym charakterem. Taka rzeczywistość dotyka tysięcy mieszkańców obawiających się o zdrowie a nawet życie, zarówno własne jak i rodziny. Groźby słowne kierowane ze strony takiego osobnika stanowią jawne niebezpieczeństwo. Gdyż nigdy nie wiadomo z jaką reakcją możemy się spotkać w każdym momencie, w którym możemy się natknąć na nieobliczalnego sąsiada.

Należy zatem w każdej sytuacji, nie tylko realnego, ale również potencjalnego zagrożenia, szukać sposobów poradzenia sobie z uciążliwymi i niesfornymi lokatorami zatruwającymi dobre sąsiedzkie relacje. Marzeniem wielu przeciętnych zjadaczy chleba jest cieszenie się darami i pięknem życia gdzieś z dala od ludzkich gwarów, plotkowania i zawiści. Można owe marzenia zrealizować gdzieś na odległej wyspie. Człowiek jednak nie jest z natury samotnikiem. A na każdą sytuację konfliktową potrafi znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz