Home Dom Prysznic czy wanna?

Prysznic czy wanna?

by Redakcja MetCon
Prysznic czy wanna?

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, ale czasem warto przeciwstawić się znanym powiedzeniom i poświęcić chwilę czasu na rozmowie poświęconej gustom. Przecież każdy z nas ma inny gust, więc właściwie ciężko uniknąć rozmowy, w której głównym tematem byłyby właśnie nasze upodobania. Nie inaczej będzie w tym tekście. Każdy z nas dba o higienę osobistą. Przede wszystkim dlatego, żeby czuć się dobrze z samym sobą. Ale także dlatego, by inni czuli się dobrze w naszym towarzystwie. Każdy z nas więc codziennie odwiedza swoją łazienkę i wykonuje chociaż podstawowe czynności higieniczne. Takie jak – na przykład – mycie zębów, mycie twarzy czy użycie dezodorantu.

Jak urządzić łazienkę?

Prysznic czy wanna?Łazienka to miejsce, w którym wielu z nas spędza naprawdę wiele czasu. Wiadomo, że niektórzy szybko załatwią swoje sprawy w łazience. Ale przecież wielu z nas lubi poświęcić nieco więcej czasu na pielęgnację swojego ciała, prawda? Zatem warto zadbać o to, by nie dość, żeby nasza łazienka była praktyczna, to aby była także przyjemna dla oka i miło nam się w niej przebywało oddając się relaksującym pielęgnacjom. Wielu z nas, urządzając swoją łazienkę, zastanawia się, czy lepszy będzie prysznic czy wanna, w której możemy się położyć i odpoczywać w ciepłej wodzie. No cóż, wybór oczywiście dla jednym będzie łatwy, a dla drugich trudniejszy. Zarówno prysznic, jak i wanna mają swoje wady i zalety.

Dlaczego prysznic?

Zaletą prysznica przede wszystkim jest mniejsze zużycie wody podczas kąpieli i to, że możemy wykąpać się bardzo szybko. Jednak minusem prysznica z całą pewnością jest to, że nie mamy możliwości położenia się w nim. Do wanny z kolei musimy nalać pewną ilość wody, co sprawia, że będziemy zwyczajnie potrzebowali jej więcej niż wtedy, kiedy byśmy wzięli prysznic. To może być duży minus, szczególnie dla tych, którzy bacznie przyglądają się globalnemu ociepleniu oraz suszom.

A może wanna?

Z kolei zaletą wanny z całą pewnością jest to, że możemy wypełnić ją niemal po brzegi ciepłą lub bardzo ciepłą wodą i zwyczajnie się położyć i delektować się chwilą dla siebie. Aby dodatkowo upiększyć tę chwilę, możemy do wody dosypać soli do kąpieli, która działa relaksująco i ujędrnia naszą skórę. Niektórzy z nas lubią czytać podczas kąpieli, co w wannie jest możliwe. A tego z całą pewnością nie zrobimy pod prysznicem, prawda? Cóż, niektórzy z nas (ci co mają duże łazienki) montują w nich zarówno prysznic, jak i wannę. Właściwie to także jest fajne rozwiązanie. W letnie dni możesz rozkoszować się szybkim prysznicem, a w zimowe i jesienne wieczory możesz grzać się w cieplutkiej wodzie, leżąc w swojej wannie i czytając książkę. A może i popijając winko? Jeżeli chcesz budować nowy dom, a nie możesz wybrać między wanną i prysznicem, to szukaj projektu z dużą łazienką.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz