Home Dom Jak wykończyć ściany w salonie?

Jak wykończyć ściany w salonie?

by Redakcja MetCon
Jak wykończyć ściany w salonie

Remont mieszkania to zawsze spore przedsięwzięcie zarówno logistyczne, jak i finansowe. Zawsze też remont wymaga podjęcia wielu decyzji co do zastosowania odpowiednich materiałów, również tych wykończeniowych. Niewątpliwie najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w mieszkaniu jest salon. To tutaj spędzamy najwięcej czasu z rodziną i to tutaj również podejmujemy gości. Warto więc się dogłębnie zastanowić w jaki sposób możemy wykończyć ściany w naszym salonie. Będzie to bowiem miało decydujący wpływ na klimat jakie będzie w nim panował. To również zdeterminuje wybór mebli i dodatków. Więc jak wykończyć ściany w salonie? Spróbujmy się nad tym zastanowić.

Jak wykończyć ściany w salonie?

Jak wykończyć ściany w salonieRemont mieszkania to okazja, żeby całkowicie zmienić oblicze ścian w naszym salonie. Przede wszystkim jeśli mamy do czynienia z remontem generalnym to zmiana powinna być radykalna. Na początek sprawdźmy czy nasze ściany są w ogóle równie. Jeśli salon dawno nie widział remontu, to jest możliwe, że nierówności będą spore. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze starym budownictwem. Warto wiec z tej okazji rozpocząć od wyrównania ścian. Jak się to tego zabrać? Można to zrobić dwojako. PO pierwsze wydaje się, że najlepszy rozwiązaniem jest zastosowania płyt gipsowo-kartonowych. To materiał, który bije rekordy popularności już od jakiegoś czasu. Jest prosty w montażu i wyrównuje ściany w mgnieniu oka. Taką płytę można przykleić bezpośrednio na ścianę. Jednak kiedy nierówności są duże to wówczas stosuje się profile aluminiowe i to do nich montuje się płyty. Kiedy ściany są już oklejone płytami to pozostaje tylko wygładzić spoiny, położyć grunt i można zabrać się za malowanie.

W jaki sposób pomalować salon? Wszystko zależy do naszych preferencji. Jeśli chodzi o modę, to nadal niezastąpiony jest kolor biały. Nadal powszechnie go stosujemy do wykańczana wnętrz. Ściany można również udekorować sztukaterią ze styropianu, lub ozdobnymi listwami. Można wówczas uzyskać naprawdę ciekawe efekty, które będą najbardziej pasowały zwłaszcza do starych pomieszczeń.

Ściana z surowej cegły

Jednak wcale nie jesteśmy skazani tylko na tak standardowe rozwiązania. Możemy bowiem postawić również na surową cegłę. W tym celu powinniśmy skuć tynk. Ale nie na całej ścianie, ale punktowo w kilku miejscach, żeby móc wpierw ocenić stan cegły. Jeśli uznamy, że wygląda ona całkiem nieźle, to wówczas możemy przystąpić do skucia reszty tynku. Wówczas pozostanie nam jeszcze oczyszczenie cegły i położenie gruntu. Taka ściana może nadać naszemu salonowi niezaprzeczalnego uroku. To doskonałe rozwiązanie do starych i klimatycznych mieszkań. Co więcej po usunięciu tynku możemy znaleźć ciekawe elementy, jak choćby metalowe klamry spinające ścianę. Wówczas po ich oczyszczeniu zyskujemy unikatową ozdobę na ścianie.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz