Home Ogród Jakie kwiaty do ogrodu?

Jakie kwiaty do ogrodu?

by Redakcja MetCon
Jakie kwiaty do ogrodu?

Ogród to wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników kolorowych kwiatów. Dla każdego ogrodnika powinien on stanowić zielony azyl spokoju, w którym będzie można chętnie spędzać czas na zabawie z dziećmi czy przy dobrej książce. Zatem warto zadbać o to, aby znajdujące się w ogrodzie kwiaty i krzewy okazale go zdobiły. A ponadto były łatwe w uprawie i długo kwitły. Zatem jakie kwiaty do ogrodu warto wybrać?

Begonie – piękny, kolorowy dywan kwiatowy

Dobór kwiatów czy bylin do ogrodu nie jest łatwy. Podczas ich wyboru należ zawsze wziąć pod uwagę nasłonecznienie oraz rodzaj podłoża. Ponadto kwiaty powinny być odpowiednio dopasowane kolorystycznie. Świetnym rozwiązaniem jest posadzenie begonii. Dzięki ich kolorystyce można stworzyć w swoim ogrodzie piękny, wielobarwny dywan kwiatowy. Co prawda są to rośliny jednoroczne. Ale kwitną całe lato, a nawet do późnej jesieni. Zatem warto je wybrać ze względu i na długi okres zdobienia ogrodu.

Niezwykły gród naturalistyczny i preriowy

Wybór kwiatów ogrodowych jest ogromny. Wśród szerokiej gamy znajdują się zarówno rośliny kipiące zielenią jak i barwne kobierce byliny czy pachnące rośliny ziołowe. Miłośników bardziej odważnych i kolorowych połączeń z pewnością zachwycą astry, dziurawce czy pigwowce. W wielu katalogach ogrodowych nie brakuje również niezwykle ciekawych pomysłów aranżacji. Szczególnie dla tych osób, którzy doskonale czują się w bujnych ogrodach naturalistycznych, preriowych. W takich ogrodach brak jest wysokiego piętra roślinności, zdominowanego przez bardziej kontrastowe barwy kwiatów.

Gra kolorów w ogrodzie

Jakie kwiaty do ogrodu?Białe astry, budleje czy różowce i zawilce, to tylko niektóre z roślin, które dzięki różnorodnym odcieniom bieli wprowadzają do każdego ogrodu spokój oraz harmonię. Niezwykle pięknie i okazale prezentują się również w ogrodzie rzadko spotykane w naszym kraju gatunki pochodzące z Azji. Wśród wielu z nich można wymienić: trójskrzydlaki Regala czy okazałe obiele korolkowe. Piękne efekty w okazałym ogrodzie można również uzyskać decydując się na zaaranżowanie swego ogrodu w odcieniach złota. Wówczas warto posadzić w nim: berberysy, jaśminy, słoneczniki hortensje oraz wiele innych kwiatów, krzewów i bylin, mieniących się w promieniach słonecznych barwami złota oraz żółci.

Bardziej żywe akcenty do ogrodu wprowadzają intensywne fiolety i amaranty przełamane na przykład delikatnymi różyczkami. Wśród roślin w tych intensywnych barwach dużą popularnością cieszą się kolorowe astry, przepiękne firletki wieńcowe, popularne judaszowce płaczące, krwawniki, kaliny czy tamaryszki drobnokwiatowe. Niezwykle oryginalnie prezentuje się również ogród, w którym dominują odcienie błękitu.Chcąc cieszyć się tą gamą kolorystyczną warto wybrać spośród dąbrówek rozłogowych. One to  w okresie kwitnienia przypominają purpurowy dywan, subtelnych miecznic wąskolistnych niebieskich czy też majestatycznych ostróżek.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz