Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Kwietna łąka w ogrodzie

Data publikacji 17 lipca, 2019


Aranżacja i tworzenie nowego ogrodu czy przekształcanie starego to proces długotrwały i wymagający. Aby nieco ułatwić sobie życie, można skorzystać z coraz liczniejszych firm, które specjalizują się w takich usługach. Warto też pamiętać, że ogrody też podlegają modzie, ale niekoniecznie trzeba jej się poddawać. Sadzenie pewnych gatunków roślin tylko dlatego, że są modne, a których nie lubimy, jest po prostu bez sensu. Ogród ma być dla nas miejscem wypoczynku i powinniśmy się otaczać ulubionymi kwiatami, krzewami czy drzewami.

Jak urządzić ogród?

Urządzanie ogrodu warto rozpocząć od zbadania, jaką mamy w nim ziemię. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie rośliny będą w naszym ogrodzie dobrze rosły. Można oczywiście wymienić część ziemi na taką, żeby dobrze w niej rosły inne rośliny. Urządzając ogród nie można zapomnieć o drzewach. W zależności od wielkości ogrodu, musimy wybierać takie, których wielkość w wieku dorosłym będzie dostosowana do wielkości działki i otoczenia. Swego czasu modne iglaki, które sadzono powszechnie dziś często są sporym problemem, ponieważ wyrosły na potężne drzewa, które zagrażają pobliskim budynkom. Pamiętajmy też o posadzeniu ulubionych drzewek owocowych. Kolejnymi roślinami, które trzeba zasadzić, są krzewy. Wybór jest ogromny, można zawsze wybrać coś ciekawego i dobrze dostosowanego do warunków, a na dodatek jeszcze takie, które będą nam się podobały.

Kwietna łąka w ogrodzie

Kwietna łąka w ogrodzieOstatnio modne stała się kwietna łąka w ogrodzie. To bardzo ciekawy trend. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo utrzymać taką łąkę. Wielu osobom zdaje się, że po prostu wysiewają mieszankę traw i jakichś kwiatów i na tym koniec. Okazuje się, że taką łąkę też trzeba kosić. Poza tym, trzeba tu koniecznie dobrać odpowiednie rośliny do gleby. Niewłaściwy dobór sprawi, że łąkowe kwiaty, trawy czy zioła będą rosły słabo, a po roku czy dwóch zaczną rosnąć zupełnie inne gatunki, które się same zasiały. Należy też pamiętać, że taka łąka zwykle wygląda bajkowo tylko przez jakiś czas. Jest to jednak wspaniałe miejsce dla owadów, także pszczół.

Urządzając ogród nie powinno się zapominać o kwiatach. Na pewno warto posadzić róże. Ich wybór jest ogromny. Jest sporo odmian, które kwitną praktycznie od czerwca do późnej jesieni, pod warunkiem, że będziemy regularnie usuwać przekwitnięte kwiaty. W ogrodzie pięknie wyglądają róże pnące, którymi można obsadzić pergole czy altankę.
Nie zapominajmy też o bylinach. Specjaliści pomogą nam je tak dobrać, żeby w ogrodzie ciągle było kolorowo. Wielość gatunków i odmian sprawia, że można zaplanować ogród kolorystycznie. Taki np. niebieski czy biały ogród robi niesamowite wrażenie. Oprócz drzew, krzewów i kwiatów, warto zaplanować niewielki choć warzywniak. On także będzie pięknie wyglądał, a dodatkowo będziemy mieć własne warzywa czy owoce..

admin

Nasz zespół ekspertów zapewnia czytelnikom kompleksowe spojrzenie na świat budownictwa i nieruchomości, pomagając im podejmować świadome decyzje i osiągać sukcesy w dziedzinie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?