Home Dom Czy warto zainwestować w szafę z drzwiami przesuwnymi?

Czy warto zainwestować w szafę z drzwiami przesuwnymi?

by Redakcja MetCon
Szafy przesuwne

W ostatnim czasie można zaobserwować, iż duże szafy z funkcją przesuwania drzwi zyskały sporą popularność i coraz częściej są wybierane od tradycyjnych szaf z drzwiami na zawiasach. Na początku szafy przesuwne występowały w postaci zabudowy wnęk, jednak z czasem, aż po dziś stosuje się to rozwiązanie w niemal każdym typie szaf do małych i dużych mieszkań.

Szafy przesuwne

W małych pomieszczeniach szafy te sprawdzają się doskonale, gdyż można ustawić meble w taki sposób, w jaki nie pozwoliłyby na to drzwi otwierane. Co więcej, szafa rozsuwana nie potrzebuje zbyt wielkiego miejsca, aby była pakowna i funkcjonalna na co dzień. Tak naprawdę wystarczy, że będzie ona miała nawet 0, 5 metra. Szafy te rewelacyjnie prezentują się w niewielkich sypialniach, ponieważ można dzięki nim schować wszystko, co trzeba, a jednocześnie pomieszczenie nadal będzie przestrzenne. Ponadto można tuż obok szafy umieścić łóżko, a nie byłoby to możliwe przy skrzydłach otwieranych, zatem jest to kolejny atut. Oczywiście jak każdy produkt, mają one swoje wady i zalety, zdecydowanie więcej z nich korzyści, ale szafy z drzwiami przesuwnymi potrafią również zaskoczyć minusami. Najczęstsza okazuje się sytuacja, gdy dwoje domowników w tym samym czasie chce skorzystać z szafy i wyjąc z niej zawartość.

Szafy wnękowe

Niestety nie przesuniemy obu części jednocześnie, gdyż spotkają się w połowie i zablokują dostęp. Czasem denerwujący może być również problem z dysfunkcją systemu prowadnic, jak również poruszających się po nich kółek, ale wynika to przede wszystkim z ceny takiej szafy i jej jakości. Wyprodukowane z najtańszych materiałów szafy na wymiar są zazwyczaj mało płynne i głośne w użytkowaniu. Na uniknięcie takiej sytuacji jest jedyny sposób, a mianowicie zakup szafy z dobrymi komponentami oraz zatrudnienie osób doświadczonych do jej montażu. Zdecydowanie oprócz tych niewielkich wad można wymieniać kolejne zalety, jak nieograniczony design, który sami wybierzemy. Fronty produkowane są z ogromnej gamy kolorystycznej oraz wielu materiałów. Dostosujemy szafę do stylu mieszkania i zdecydowanie będzie to dobry zakup.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz